מהם מעכבי הצלחה ומדוע כדאי לאתר אותם?

לכל אחד מאתנו חסרונות, חולשות, נקודות תורפה ומאפייני אישיות שאנו פחות אוהבים אצל עצמינו – אך מבין כל אלה כדאי להתמקד בזיהוי ההתנהגויות מעכבות ההצלחה, כיוון שהן המכשילות אותנו בפועל במציאות.
מעכבי ההצלחה הינם הביטויים החיצוניים של התכונות השליליות שלנו - כלומר נקודות התורפה ההתנהגותיות המונעות או מקשות עלינו להשיג את הדברים אותם אנו רוצים, במגוון תחומי החיים.
לדוגמה: קשיי סדר וארגון, אימפולסיביות, נטייה לרצות את הסביבה, קושי ליזום, נטייה להימנע מעימותים, הקשבה סלקטיבית, מטרות נמוכות מידי, קושי לשווק את עצמי, קושי להאציל סמכויות וכד'.
חשיבות זיהוי מעכבי ההצלחה של כל אחד מאתנו, הינה לבחון מהן הדרכים בהן נוכל להשיג את המטרות האישיות או המקצועיות שלנו חרף דפוסים אלה, והרי שהצעד הראשון לשיפור המצב - הוא להכיר בגורמים שהובילו אליו ולחשוב כיצד להתמודד איתם בעתיד.


ערכת הקלפים ואפשרויות שימוש

ערכת הקלפים נועדה לאפשר תהליך זיהוי מעכבים פשוט, קצר וידידותי (יותר בירור ופחות "חפירה"). הערכה כוללת 49 קלפים, על כל קלף מצוין סוג אחר של מעכב המנוסח בצורה עניינית ובהירה - ויחד הם מקיפים מגוון גדול של מעכבים קיימים, המתאימים לכלל תחומי החיים והעסקים, ומתוכם יוכל כל אחד לבחור את אלה המאפיינים אותו.
המלצות שימוש מצורפות לערכה והיא מתאימה לעבודה אישית כמו גם קבוצתית. מאמנים, יועצים, מטפלים, אנשי חינוך ומנהלי משא"ב יוכלו לשלב את הקלפים במתודולוגיות המקצועיות איתן הם עובדים כיום.
מחיר ערכת הקלפים: 180 ₪ (כולל מע"מ).
להזמנת הקלפים: שילחו את טופס ההזמנה בצרוף צ'ק בדואר. הקלפים והחשבונית ישלחו בדואר בהקדם.